Hoppa till sidans innehåll

DM


DM 2021

Välkomna till DM i kalmar den 23-24 oktober

Felaktigt kontonr har angivits i inbjudan, rätt skall vara BG 409-3779

Tänk på att söka licens i god tid, annar kommer resultatet att strykas.

Det finns ett visst behov av klovare till denna tävling, vet ni om att ni har folk som kan hjälpa till, hör av er till distriktet.

I de klasser där det inte finns eller eventuellt inte kommer att finnas minst 3 deltagare efter invägningen kommer dessa att slås samman och bilda en klass som beräknas efter IPF GL poäng.

Lördag            
Namn Lic.nr Klubb klass  kategori    
          Speaker Albert Klein
Invägning 9.00-10.30 start 11.00-14.00 2 grupper     Sekretariat Patrik Thur
          Klovare Ellen Svensson
My Sunesson 861023ms kalmar 52 Klassisk Styrkelyft Klovare Greta  jonsson
          Klovare Roland Lindblad 
Maja Waern, 040521mw Västervik AK 57 Klassisk Styrkelyft Klovare Evelina Egdahl.
Malin Wall 010814mw Torsås AK 57 Klassisk Styrkelyft Klovare  
Anya Feltreuter 820921af Mjölby 57 klassisk styrkelyft Domare Sofi Sjökvist
Anja Eklund 890811ae Linköpings AK 57 klassisk styrkelyft Domare Carina Savensson
          Domare Alex Jakobsen
Matilda Erlandsson 961208me Växjö 63 Klassisk Styrkelyft    
Anne-Charlotte Brandt 710311ab kalmar 63 Klassisk Styrkelyft    
Helene Svedberg 751007hs Torsås AK 63 Klassisk Styrkelyft    
             
Ellen B. Åkesson 990320eb Linköpings AK 69 Klassisk Styrkelyft    
Angelica Jakobsen 970402aj Växjö 69 Klassisk Styrkelyft    
Veronika Carlsson 900622vc Torsås AK 69 Klassisk Styrkelyft    
             
Jennifer Ljungberg 991030jl Växjö 76 Klassisk Styrkelyft    
Sonya Näsman 961229sn kalmar 76 Klassisk Styrkelyft    
Gustavsson Lotten 821214lg Westbo AK 76 Klassisk Styrkelyft    
             
Tilda Karlsson 040830tk kalmar 84 Klassisk Styrkelyft    
             
Helen Heerman   Växjö 84+ Klassisk Styrkelyft    
Lovisa Hjälmeby 970302lh JSK 84+ Klassisk Styrkelyft    
Jenny Wahlberg, 910122jw Visby 84+ Klassisk Styrkelyft    
             
Invägning 12.15-13.45 start 14.15-16.30 2 grupper     Speaker  
          Sekretariat Noomi Kiessling 
Brage Viktor 930916vb Westbo AK 66 Klassisk Styrkelyft Klovare Kalmar
          Klovare Kalmar
Max Widahl 040924mw Växjö 74 Klassisk Styrkelyft Klovare Kalmar
Jimmy Fungmark 910122jw kalmar 74 Klassisk Styrkelyft Klovare Kalmar
Linus Nilsson, 991112l Västervik AK 74 Klassisk Styrkelyft Klovare  
Kim Larsson 881102klx JSK 74 Klassisk Styrkelyft Domare Anders Björkbrant
Alfons Gustafsson 060306ab JSK 74 Klassisk Styrkelyft Domare Mårten Fristedt 
          Domare Tobias Åström Ackevald 
Noah Kristoffersson Nilsson   Växjö 83 Klassisk Styrkelyft Domare  
Noa Linton 011126nl Växjö 83 Klassisk Styrkelyft    
Ahmed Aldahdooh 000903aa Växjö 83 Klassisk Styrkelyft    
Jens Ekman 790109je Växjö 83 Klassisk Styrkelyft    
Emil Nilsson, 991112en Västervik AK 83 Klassisk Styrkelyft    
Johannes Carlsson, 040805jc Västervik AK 83 Klassisk Styrkelyft    
Daniel Sejdini, 000910ds Västervik AK 83 Klassisk Styrkelyft    
Elias Forsberg, 020613ef Västervik AK 83 Klassisk Styrkelyft    
Petersson Hampus 970329hp Westbo AK 83 Klassisk Styrkelyft    
             
Invägning 14.45-16.15 start 16.45-19.30 2 Grupper     Speaker Ellen Svensson
          Sekretariat Patrik Thur/Noomi Kiessling 
Carl Hynén Ulfsjö  960105ch Linköpings AK 93 Klassisk Styrkelyft Klovare Kim Larsson 
Pontus Henell 830309ph Växjö 93 Klassisk Styrkelyft Klovare  
Love Kristoffersson Nilsson 031212lk Växjö 93 Klassisk Styrkelyft Klovare  
Oliver Borgström 950618ob Växjö 93 Klassisk Styrkelyft Klovare  
Kevin Nguyen 040910kn kalmar 93 Klassisk Styrkelyft Klovare  
Tom Tengver Lingestad 790309tl Västervik AK 93 Klassisk Styrkelyft Domare Albert Klein
Olsson Oscar 010107oo Westbo AK 93 Klassisk Styrkelyft Domare Johannes Magnusson
Olsson Rasmus 950406ro Westbo AK 93 Klassisk Styrkelyft Domare Sofi Sjökvist
Emil Jörgensen 020809ej JSK 93 Klassisk Styrkelyft Domare  
             
Richard Pulkkinen 870613rp Linköpings AK 105 Klassisk Styrkelyft    
David Heerman   Växjö 105 Klassisk Styrkelyft    
Nicklas Lind   Växjö 105 Klassisk Styrkelyft    
Hannes Aldebert 991031ha Växjö 105 Klassisk Styrkelyft    
Gustav Hagström 840426gh Torsås AK 105 Klassisk Styrkelyft    
Axel Björgaas 060720ab JSK 105 Klassisk Styrkelyft    
Hampus Esselius 030221he JSK 105 Klassisk Styrkelyft    
             
             
Söndag            
             
Invägning 9.00-10.30  start 11.00 1 grupp        
Albin Hasselgren 800408ah kalmar 74 Utrustad Bänkpress Speaker  
Per Håkansson 910620ph kalmar 120 Utrustad Bänkpress Sekretariat  
Jesper Håkansson 940110jh kalmar 120 Utrustad Bänkpress Klovare Calle Hynen
Funktionär         Klovare Kalmar
Malin Wall 010814mw Torsås AK 57 Klassisk Bänkpress Klovare Torsås?
Lotta Brandt 710311ab kalmar 63 Klassisk Bänkpress Klovare  
          Klovare  
Helene Svedberg 751007hs Torsås AK 63 Klassisk Bänkpress Domare Erik Ambjörnsson 
Erica Sellstedt 841113es Linköpings AK 69 Klassisk Bänkpress Domare Moa Tillman
Veronika Carlsson 900622vc Torsås AK 69 Klassisk Bänkpress Domare Maria Forsbring 
          Domare Angelica Jakobsen
Jimmy Fungmark 880323jf kalmar 74 Klassisk Bänkpress    
Tom Tengver Lingestad 790309tl Västervik AK 93 Klassisk Bänkpress    
Adam Berggren Turesson 980814ab Växjö 105 Klassisk Bänkpress    
Gustav Hagström 840426gh Torsås AK 105 Klassisk Bänkpress    
Nicholas Viberg, 891205nv Visby 120 Klassisk Bänkpress    
Mårten Fristedt 850702mf Linköpings AK 120+ Klassisk Bänkpress    
Johan Hylén 730302jh Linköpings AK 120+ Klassisk Bänkpress    
Uppdaterad: 07 OKT 2021 18:27 Skribent: Patrik Thur
E-post: This is a mailto link





 






 

 

Postadress:
Sydöstra Styrkelyftförbundet
Patrik Thur, Torngatan 25
334 32 Anderstorp

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: sydostrastyrkelyft@g...

Se all info